Powiatowy Konkurs Wiedzy o Wielkiej Brytanii

W dniu 25 kwietnia 2013 r.. w PSP 5 im. Czesława i Aliny Centkiewiczów w Wałbrzychu odbył się X Konkurs Wiedzy o Wielkiej Brytanii. Konkurs ten cieszy się dużą popularnością. W tym roku 11 szkół z powiatu wałbrzyskego wzięło w nim udział. Aby dostać się do finału uczniowie musieli napisać test z wiedzy o Wielkiej Brytanii ( geografia, historia, zwyczaje, święta, sławni ludzie, znane miejsca oraz sport). W konkursie tym braliśmy udział po raz 4 i nigdy nie udało nam się dostać do finału.

Dwa razy zajęliśmy 4 miejsce. Tym razem naszą szkołę reprezentowały 3 uczennice z klasy VI- Kamila Sawicka, Julia Skibska i Julia Toczko. Do finału przeszły  3 drużyny z najwyższą ilością punktów. Nasze uczennice wypadły świetnie i dostały się do finału.   W części finałowej ze SP nr 28 i SP ze Szczawna  Zdroju, drużyny odpowiadały na pytania dotyczące pokazanego filmu oraz zdjęć a także losowały pytania dotyczące zagadnień realioznawczych. Po wielu zmaganiach  nasza szkoła zajęła 2 miejsce . Bardzo się cieszymy z sukcesu naszych uczennic i serdecznie im gratulujemy!

Nasza wspaniała drużyna w finale!

Rozdanie dyplomów i nagród