„Bezpieczny uczeń – bezpieczna szkoła!”

Dnia 11.12.2015r. w naszej szkole odbyło się spotkanie z Policjantem z Komendy Miejskiej w Wałbrzychu, starszym aspirantem Panem Tomaszem Łabędziem. Policjant z prewencji kryminalnej na wniosek szkoły przygotował pogadankę na temat: bezpieczeństwa, cyberprzemocy i dopalaczy. W spotkaniu uczestniczyli: uczniowie klas 3 – 6. Dzieciom  i uczniom towarzyszyli nauczyciele oraz wychowawcy.

W ramach profilaktyki szkolnej uczniowie dowiedzieli się o skutkach ubocznych zażywania dopalaczy, formie ich występowania, oraz wyniszczającym działaniu na organizm.

Drugim, równie ważnym tematem poruszanym na spotkaniu, były negatywne skutki jakie niesie ze sobą nieodpowiednie korzystanie z Internetu. Nasz gość rozmawiał z uczniami o konsekwencjach, jakie może ponieść ofiara, a jakie sprawca przestępstwa w cyberprzestrzeni. Uczniowie dowiedzieli się także o odpowiedzialności prawnej i karnej za zachowania, które wyczerpują znamiona czynów karalnych. Poznali też instytucje, w których mogą szukać pomocy w przypadku stania się ofiarą przemocy nie tylko w sieci. Dzieci czynnie uczestniczyły w spotkaniu, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami oraz zadawały bardzo dużo pytań.

Mamy nadzieję, że dzięki takim spotkaniom policjant będzie kojarzył się dzieciom, jako osoba, której nie należy się bać i do której zawsze i w każdej sytuacji można zwrócić się o pomoc, a wiedza, którą posiedli uczniowie, sprawi, że staną się oni bezpieczniejsi w szkole i poza nią.

***

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *