„Poezja to poczucie łączności…”

16 października 2015 r. w Zespole Szkolno – Przedszkolnym im. Janusza Korczaka odbyły się gminne eliminacje konkursu poezji i prozy religijnej w ramach obchodów XXVI Polsko – Czeskich Dni Kultury Chrześcijańskiej.

W lirycznych zmaganiach wzięli udział uczniowie z gimnazjum z Mieroszowa oraz szkół podstawowych z Kowalowej, Mieroszowa i Sokołowska. Honorowy patronat nad konkursem objęły radne z Sokołowska Panie Justyna Pichowicz i Jadwiga Kobus, dzięki którym możliwy był zakup nagród dla uczestników.

Zarówno konkurs jak i imprezy towarzyszące obchodom PCzDKCh organizowane są pod wspólnym hasłem: „Bądźmy Rodziną”. W dzisiejszych czasach powinniśmy jak najczęściej przypominać o tym, że to właśnie rodzina jest istotą naszego społeczeństwa.

Laureatami konkursu, którzy będą reprezentowali gminę Mieroszów w finale dolnośląskim w Nowej Rudzie, zostali: kategoria młodsi – Dominika Bednarz, Nikola Busz, Donata Krajewska, kategoria starsi – Milena Szewczyk, Katarzyna Garnecka, Karolina Dymlang. Wszystkim uczestnikom i opiekunom artystycznym gratulujemy!

***

Szczęśliwi zwycięzcy, choć wygrani byli wszyscy uczestnicy…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *