Ślubowanie Pierwszoklasistów

 

Dnia 29 października o godz.8.00 odbyło się w naszej szkole uroczyste Pasowanie na Ucznia. Gościliśmy w tym dniu panią dyrektor Barbarę Milewską, sołtysa Sokołowska – panią Bernadynę Grzeszuk, sołtysa Unisławia Śląskiego – panią Agnieszkę Mądrzak-Wentycz oraz przewodniczącą Rady Rodziców – panią Annę Macuk. Świadkami Pasowania byli również rodzice, dziadkowie, nauczyciele, przedszkolaki i uczniowie naszej placówki.
 

 
Pierwszoklasiści musieli zdać egzamin ze śpiewu, z mądrości, z wiedzy o szkole i właściwym w niej zachowaniu, z podstawowych zasad ruchu drogowego i z wiedzy o naszej Ojczyźnie. Egzamin ten przeprowadziły Przedstawicielki Samorządu Uczniowskiego, uczennice z klasy V : Oliwia i Ola.
Po każdym wykonanym zadaniu widzowie musieli ocenić pierwszaków. Jeśli uważali, że zadanie zostało zaliczone, odpowiadali: „Owszem, owszem tak, tak, tak…”
 

 

 
Pierwszaki świetnie poradziły sobie ze wszystkimi zadaniami. Bez zająknięcia, odważnie potrafiły odpowiedzieć na wszystkie pytania. Pięknie zaśpiewały kilka piosenek. Wszyscy uczestnicy uroczystości byli nimi oczarowani.
Po części artystycznej nastąpiła część oficjalna. Najpierw dzieci złożyły uroczyste ślubowanie. Po ślubowaniu pani dyrektor Teresa Leszko pasowała olbrzymim piórem, kolejno siedemnaścioro pierwszoklasistów. Każdy z nich otrzymał pamiątkowy dyplom i wpisał się do księgi pamiątkowej. Potem swoje podpisy złożyli goście, rodzice, dziadkowie i nauczyciele.
 
 
Następnie głos zabrali zaproszeni goście i pani dyrektor. Wszyscy złożyli dzieciom gratulacje i serdeczne życzenia. Od gości pierwszaki otrzymały słodycze.
Na koniec prawowici uczniowie klasy pierwszej otrzymali od opiekuna Szkolnej Kasy Oszczędności – pani Krystyny Kubiak książeczki SKO z dokonaną pierwszą wpłatą oraz drobne pamiątki. Najstarsi uczniowie naszej szkoły wręczyli pierwszakom kolorowe zabawki, które chyba najbardziej ucieszyły dzieci.
 

 
 
Po apelu goście i uczniowie klasy pierwszej udali się do świetlicy, gdzie na wspaniały poczęstunek zaprosili ich rodzice. Dzieciaki wspaniale bawiły się wraz z gośćmi i rodzicami. Dzień Pasowania na pewno na długo utkwi w pamięci uczestników.
 
 
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *