SP Sokołowsko na jubileuszowym 35 „Biegu Krasnali”

Jubileuszowy XXXV Bieg Krasnali nie odbył się zimą z powodu braku śniegu, więc organizatorzy przełożyli zawody na 10 maja, co okazało się „strzałem w dziesiątkę”. Przy pięknej pogodzie, na stadionie w Czarnym Borze, dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych z całego regionu rywalizowały w biegach na różnych dystansach. Najmłodsze dzieci przedszkolne biegły 50 metrów, a „starszaki” 100m.
Podstawówka z Sokołowska pasjonowała się biegiem na 200 metrów, w którym Jaśmina Koziatek zwyciężyła, Kajetan Gorczyński był drugi wśród chłopców, a Łukasz Czachor dziesiąty. W biegu na 250 metrów Karolina Wasiuk była druga.
Biegi Krasnali charakteryzują się tym, że przed zawodnikami biegnie osoba wskazująca trasę i zazwyczaj jest dużo szybsza od dzieci. W biegu dziewcząt z klas czwartych Nikola Unieżyska narzuciła tak szybkie tempo, że wyprzedziła Pana Edwarda Dudka, który miał prowadzić ten bieg! Nikola wygrała ze sporą przewagą, co było jej trzecim indywidualnym sukcesem po zajęciu 4 miejsca w finale wojewódzkim i wygraniu biegu Polsko-Czeskiego w Mieroszowie. Marcelina Bandurska była siódma i również wyprzedziła Pana Edwarda Dudka, który po biegu zaprosił zawodników z SP Sokołowsko do wspólnego zdjęcia. Serdecznie gratulujemy zawodnikom wyników, a organizatorom sprawnego przebiegu zawodów.

Pan Edward Dudek z zawodnikami z SP Sokołowsko

Nikola Unieżyska na najwyższym stopniu podium

Marcelina Bandurska 7 miejsce (niebieska koszulka)

Karolina Wasiuk na drugim stopniu podium