Spotkanie z autorem książki „Wspomnienia o ludziach, którzy już odeszli”- panem Julianem Golakiem

Dnia 29-10-2018r. w Mieroszowskim Centrum Kultury odbyło się bardzo ciekawe spotkanie z przewodniczącym Polsko-Czeskich Dni Kultury Chrześcijańskiej panem Julianem Golakiem. W spotkaniu uczestniczyli zaproszeni goście, a także uczniowie gminy Mieroszów oraz uczniowie naszej szkoły z koordynatorem do współpracy polsko – czeskiej panią Iwona Przybysz.

Spotkanie było podsumowaniem XXIX lat PCzDKCH. Autor książki zawarł we wspomnieniach pamięć o ludziach kultury i polityki z którymi współpracował, a dziś nie ma już ich wśród nas, min. Stanisław Olszamowski, artysta – rzeźbiarz, który mieszkał i tworzył w Sokołowsku. Pan Golak w ciekawy sposób opowiadał także o przyjaźni z Violettą Villas, znaną piosenkarką. Przybliżył nam czasy, kiedy wspólnie z prezydentem Czech Vaclawem Havlem walczył o Europę bez granic.

Bardzo dziękujemy za pasjonującą lekcję historii, a także egzemplarz książki, który przekazaliśmy do biblioteki szkolnej.