Sprawozdanie z Międzynarodowej Spartakiady Przedszkolaków

 

 

W środę 17 kwietnia odbyła się w Mieroszowie III Międzynarodowa Spartakiada Przedszkolaków. Udział w niej wzięło sześć  placówek wychowania przedszkolnego z terenu gminy Mieroszów oraz z Czech – Viznowa i Mezimesti.

W sportowych zawodach wystartowały drużyny reprezentujące przedszkola z Mezimesti i Viznowa, Przedszkole Miejskie w Mieroszowie, oddziały przedszkolne szkół w Kowalowej, Sokołowsku i Mieroszowie.

Celem zawodów było propagowanie kultury fizycznej wśród dzieci, zachęcanie do aktywności ruchowej dzieci, wzmacnianie wiary dziecka we własne siły oraz przygotowanie dzieci do przeżywania sukcesu i skutecznego radzenia sobie z porażkami. Wdrażanie do współpracy i współzawodnictwa zespołowego oraz dostarczenie dzieciom radości.

 

 

 

Zespół Szkolno –Przedszkolny w Sokołowsku reprezentowali : Kinga Świtoń, Jaśmina Koziatek, Feliks Szymkowiak, Łukasz Czachor, Julia Grzegorczyk, Kacper Raźny, Emila Bochenek i Aleksander Sieroń.

Poszczególne zadania, które miały wykonać drużyny, wymagały od zawodników zwinności, skoczności i szybkości. Ważna była również umiejętność współpracy w zespole.

Dzieci radziły sobie znakomicie we wszystkich konkurencjach, a widzowie żarliwie kibicowali swoim faworytom. Nad prawidłowym przebiegiem spartakiady, zgodnym z regulaminem i zasadami fair play, czuwał zespół sędziowski.

 

Najwięcej punktów zdobyli mali sportowcy z oddziału przedszkolnego Publicznej Szkoły Podstawowej w Kowalowej. Drugie miejsce przypadło zawodnikom z  Przedszkola Miejskiego w Mieroszowie, a trzecie – dzieciom z oddziału przedszkolnego Publicznej Szkoły Podstawowej w Mieroszowie.

Czwarte miejsce zajęli przedszkolaki z Sokołowska.

 

Uczestnicy spartakiady otrzymali puchary, dyplomy i drobne upominki.

Po ciężkich zmaganiach zawodnicy zostali zaproszeni na poczęstunek

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *