Szlachetna paczka

„Szlachetna Paczka”

Okres przed świętami Bożego Narodzenia to czas, kiedy szczególnie odczuwamy potrzebę pomagania innym, wspomagania tych najbardziej potrzebujących, skrzywdzonych przez los i życie. To czas, kiedy hojność spotyka się z biedą, miłość z beznadziejnością i brakiem wiary.

Uczniowie Zespołu Szkolno – Przedszkolnego im. Janusza Korczaka w Sokołowsku po raz drugi włączyli się w ogólnopolską akcję „Szlachetna Paczka”. Pod opieką koordynatora akcji w szkole, Pani Katarzyny Hawrot, uczniowie przygotowali wspaniałą paczkę dla wybranej rodziny z Wałbrzycha. Pomogliśmy mamie samotnie wychowującej sześcioro dzieci w tym 2-miesięcznego niepełnosprawnego chłopca.

Zgodnie z ideami głoszonymi przez patrona szkoły nasze dzieci udowodniły, że są wspaniałymi darczyńcami o wielkich sercach. Zebraliśmy artykuły spożywcze, słodycze dla dzieciaków, środki czystości, pieluszki, zabawki oraz odzież.

Mamy nadzieję, że dzięki takim akcjom w niektórych domach święta zagoszczą na dłużej…