Trzydniowa szkolna wycieczka do Karpacza

W dniach 1- 3 06.2015r. uczniowie z naszej szkoły wraz z wychowawcami pojechali na szkolną wycieczkę w Karkonosze. Program był bardzo bogaty. Już pierwszego dnia kąpaliśmy się w Parku Wodnym w hotelu „Gołębiewski”.

Następnego dnia wyruszyliśmy w góry, aby zdobyć najwyższy szczyt Karkonoszy – Śnieżkę. Cel osiągnięty!!

Na Kopę wjechaliśmy wyciągiem krzesełkowym, a następnie pieszo na sam szczyt. Droga powrotna nie była krótka i łatwa. Po drodze zatrzymaliśmy się w schronisku „Samotnia” nad pięknym stawem i w schronisku „Strzecha akademicka”. Posileni, wypoczęci ruszyliśmy w dalszą trasę.

Po drodze oglądaliśmy przepiękne krajobrazy, roślinność i zwierzęta górskie. Cala wyprawa oczywiście pod opieką przewodnika, który chętnie odpowiadał na nasze pytania. Ostatni dzień spędziliśmy w Muzeum Zabawek i na deptaku. Nie można przecież wrócić do domu bez pamiątek. Pogoda i humory dopisywały wszystkim. Wszyscy zdrowi i cali wrócili do szkoły, z utęsknieniem czekając na kolejną wyprawę.