Tydzień pozdrowień i życzliwości

,,Jeśli usuwa się z życia miłość i życzliwość, to usuwa się wszelką przyjemność”.

Życzliwość bez wątpienia odgrywa doniosą rolę  w codziennym życiu każdego człowieka. Przychylne nastawienie do świata, uśmiech, miłe słowo, uprzejmy gest, potrafią wprowadzić  w dobry nastrój oraz sprawić, że ludziom wokół lepiej się żyje.

Uczniowie i nauczyciele naszej szkoły od dawna czynią starania, aby wprowadzić modę na życzliwość i kulturę osobistą. Doskonałą okazję do rozpowszechniania idei ludzkiej serdeczności stał się Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, który w Polsce obchodzony jest od 2006 roku.  W tym roku organizatorem szkolnej kampanii była Katarzyna Hawrot wraz z członkami Szkolnego Klubu Wolontariatu.

W trakcie Tygodnia Życzliwości i Pozdrowień w naszej szkole powstały Aleje Życzliwości poprzez udekorowanie drzwi sal lekcyjnych życzliwymi hasłami. Działała też Skrzynka Życzliwości i Pozdrowień. Cieszyła się popularnością wśród małych i dużych członków naszej społeczności szkolnej, gdyż karteczki z życzeniami i pozdrowieniami bardzo szybko zapełniły tablice. Pozdrowienia wywoływały wiele uśmiechów na twarzach dzieci. W piątek nastąpił uroczysty finał –  na godzinach wychowawczych młodzież rozmawiała o tolerancji, akceptacji, prawie do inności, prawie do życia, nauki i zabawy w spokoju a także działaniach antydyskryminacyjnych. Każda klasa oraz grupy przedszkolne wybrały swojego „Dobrego Ducha”, które zostały nagrodzone słodkościami i symbolicznym serduszkiem. Ten ostatni dzień został połączony z obchodami Dnia Misia. W przedszkolu dzieci bawiły się na Balu Pluszowego Misia. Uczniowie mogli „zaprosić” do szkoły swoje pluszaki i pokazać im swoją szkołę, a na długiej przerwie wszyscy chętni jedli chleb domowego wypieku z miodem, jak na prawdziwe „misie” przystało.

To był bardzo intensywny, kolorowy i bogaty we wrażenia oraz wiedzę tydzień. Już nie możemy się doczekać przyszłorocznego Tygodnia Życzliwości i Pozdrowień.