Unijne wakacje w Sokołowsku dobiegają końca

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską
w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

 

Od najbliższej środy w Mieroszowskim Centrum Kultury można obejrzeć efekty wakacyjnych zajęć w Sokołowsku. Dzieci podczas lipcowych spotkań stworzyły pokaźną kolekcję obrazów wykonanych różnymi technikami , a podczas wyjazdów do Wrocławia i Dusznik Zdroju nagrały kilka godzin filmów – najciekawsze zostaną zaprezentowane w sali wystawowej MCK.

Wakacje ze sztuką
.
 

Dzięki dofinansowaniu z Unii Europejskiej (Europejskiego Funduszu Społecznego) 20 najmłodszych mieszkańców obszarów wiejskich mogło atrakcyjnie spędzić część wakacji. Na zajęcia wakacyjne złożyły się czerwcowo-lipcowe spotkania dwóch dziesięcioosobowych grup w szkole w Sokołowsku oraz cztery wyjazdy studyjne wszystkich uczestników zajęć.

 

W Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdrój dzieci samodzielnie wykonały papier czerpany, innym razem obejrzały w Teatrze Animacji w Cieplicach „Porwanie kaczątek”, a nawet teatr od kulis. Były też dwie wycieczki do Wrocławia, uczestnicy projektu obejrzeli film w multipleksie i spędzili niezapomniane chwile na zabawach w Centrum Wodnym, były też zajęcia malarsko-filmowe w Ogrodzie Japońskim.

Teraz wakacje pełne wrażeń przelane na papier i uwiecznione kamerami będziemy mogli obejrzeć w Mieroszowskim Centrum Kultury. To ostatnia część projektu unijnego, przygotowywana od początku sierpnia, zakończy się wraz z wakacjami.

Wernisaż wystawy zaplanowano na najbliższą środę (20 sierpnia) na godzinę 17.00 w sali wystawowej Mieroszowskiego Centrum Kultury. Od 1 września prace dzieci będą przeniesione do Sokołowska.

 
 
 

Projekt: „Sztuka sposobem na nudę i szansą na rozwój najmłodszych mieszkańców gminy Mieroszów” realizowany jest przez Zespół Szkolno-Przedszkolny w Sokołowsku w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Działanie 9.5 „Oddolne inicjatywy edukacyjne na obszarach wiejskich”, Priorytet IX Rozwój kształcenia i kompetencji w regionach”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *