Unijne wakacje w Sokołowsku

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską
w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

 
Dzieci z Sokołowska, Rybnicy Leśnej, Kowalowej i Unisławia Śląskiego czekają wakacje pełne atrakcji. Rusza projekt „Sztuka sposobem na nudę i szansą na rozwój najmłodszych mieszkańców gminy Mieroszów”. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Sokołowsku dostał na jego realizację unijne dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Społecznego.
 

 

Unijne wakacje w Sokołowsku

 
 
Z inicjatywą realizacji projektu wyszli rodzice i nauczyciele ze szkoły w Sokołowsku. Niełatwy proces aplikowania po środki unijne zakończył się sukcesem – Dolnośląski Wojewódzki Urząd Pracy w Wałbrzychu, oddział we Wrocławiu, przyznał szkole ponad 30 tysięcy zł. dofinansowania unijnego z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.
Zajęcia rozpoczną się pod koniec czerwca i potrwają trzy tygodnie. Utworzone zostaną dwie dziesięcioosobowe grupy. Dodatkową atrakcją będą z pewnością cztery całodniowe wycieczki do kina, czy teatru. Przez zabawę dzieci z terenów wiejskich będą miały szansę na podniesienie poziomu wykształcenia i zapoznania się z prawdziwą Sztuką. Twórcy projektu liczą też, że dzięki niemu podniesie się świadomość rodziców w zakresie zagospodarowania czasu wolnego dzieci w sposób pożyteczny. Taka forma spędzenia wakacji wpłynie też na zmniejszenie ryzyka patologii wśród dzieci i młodzieży szkolnej.
W ramach projektu sfinansowane zostaną między innymi koszty dojazdu na zajęcia dzieci spoza Sokołowska, wyjazdy do Wrocławia, Dusznik Zdroju wraz z posiłkami i biletami wstępu (m.in. do muzeum, teatru, na basen i do multipleksu). Zakupione zostaną pomoce dydaktyczne dla każdego z dwudziestu uczestników zajęć, a także materiały niezbędne do przygotowania wystawy prac dzieci z grupy plastycznej. Grupa teatralno-filmoznawcza nakręci na zakupionych w ramach projektu kamerach filmy, które także będą zaprezentowane w sierpniu, po zakończeniu projektu.
Zapisy na zajęcia prowadzone są w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Sokołowsku od 16 do 20 czerwca (informacje w sekretariacie szkoły, pod telefonem 074 845 82 32 lub na stronie www.szkola.sokolowsko.pl). Jeśli zainteresowanie zajęciami przerośnie przewidziane w projekcie oczekiwania (20 miejsc), to do projektu zakwalifikują się w pierwszej kolejności dzieci z rodzin ubogich (gdzie przynajmniej jeden z rodziców jest osobą bezrobotną), a następnie uzdolnienie dziecka wyrażone ocenami z przedmiotów artystycznych.
 
 
 
 
 
 
Projekt: „Sztuka sposobem na nudę i szansą na rozwój najmłodszych mieszkańców gminy Mieroszów” realizowany jest przez Zespół Szkolno-Przedszkolny w Sokołowsku w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Działanie 9.5 „Oddolne inicjatywy edukacyjne na obszarach wiejskich”, Priorytet IX Rozwój kształcenia i kompetencji w regionach

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *