V Międzynarodowego Festiwal Piosenki Przedszkolnej

24 marca 2011 w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Sokołowsku zorganizowany został V Międzynarodowy Festiwal Piosenki Przedszkolnej. Impreza odbyła się w ramach XXI Polsko – Czeskich Dni Kultury Chrześcijańskiej. Jej przygotowaniem zajęły się nauczycielki przedszkola – pani Katarzyna Ubik – wychowawczyni grupy „0” oraz pani Joanna Nowaczyk – wychowawczyni grupy 3 – 4 – latków. Jak co roku do udziału w festiwalu, oprócz gospodarzy, zaproszone zostały dzieci z Przedszkola Miejskiego w Mieroszowie, Przedszkola Publicznego nr 3 w Boguszowie – Gorcach, oddziału przedszkolnego z Publicznej Szkoły Podstawowej w Kowalowej,  przedszkola „Słoneczko Unisławia” oraz nasi najmłodsi przyjaciele z Czech. Tegoroczną imprezę muzyczną uświetnił również występ artystyczny uczennicy klasy II Urszuli Buczek.

 

Międzynarodowy Festiwal Piosenki Przedszkolnej   Międzynarodowy Festiwal Piosenki Przedszkolnej
     
  Międzynarodowy Festiwal Piosenki Przedszkolnej  

Jak co roku, tak i w tym publiczność nie zawiodła, sala wypełniona była po brzegi i najmłodszym artystom kibicowała naprawdę ogromna widownia. Przygotowania oraz sam występ były dla naszych przedszkolaków dobrą zabawą i przyniosły im dużo radości, a także pozwoliły zaprezentować szerszej publiczności swoje talenty. Uczestnicy zaśpiewali piosenki m. in. o tematyce wiosennej, bajkowej oraz ekologicznej. Festiwal poprowadziły dwie uczennice klasy VI– Kinga Sierakowska oraz Klaudia Sawicka.

Po prezentacji przez dzieci wszystkich utworów, dyrektor szkoły pani Teresa Leszko wraz z przewodniczącą Rady Rodziców panią Anną Macuk, wręczyła przedstawicielom każdego przedszkola nagrody książkowe oraz słodki upominek w postaci torby cukierków. Dzięki bardzo dobrze przebiegającej współpracy z rodzicami, wszyscy przybyli na festiwal – i dorośli i dzieci – po występach mogli poczęstować się ciastem przez nich upieczonym oraz porozmawiać przy kawie lub herbacie.

Realizacja przez nasze przedszkole projektu unijnego „Najlepsza pora pójść do przedszkola. Zespół Szkolno – Przedszkolny w Sokołowsku wzbogaca i wydłuża czas pracy”, pozwoliła na zakup dekoracji i artykułów potrzebnych do organizacji tegorocznego festiwalu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *