VI FESTIWAL SZKÓŁ KORCZAKOWSKICH W JAWORZE

Dnia 26 kwietnia 2013r . delegacja z naszej szkoły w składzie : Jolanta Fidler- opiekun oraz 4 uczniów: Julia Skibska , Julia Toczko z klasy VI, Maria Radolińska, Nikola Twardzik z klasy V udała się na Festiwal Szkół Korczakowskich do Jawora. Festiwal ten został zorganizowany przez SP nr 5 w Jaworze po raz szósty. Do 15 marca b.r. szkoły korczakowskie wysłały prace plastyczne na temat „ Moja miejscowość”, prace literackie o Januszu Korczaku oraz zgłoszenia do Konkursu Piosenki Obcojęzycznej. W konkursie plastycznym uczennica naszej szkoły Julia Skibska otrzymała wyróżnienie za pracę plastyczną.

W SP nr 5 dokąd udały się zaproszone delegacje szkół korczakowskich, odbyło się uroczyste przywitanie gości. Miało ono miejsce w nowo wybudowanej sali gimnastycznej, gdzie uczniowie wraz z nauczycielami trenerami zaprezentowali swoje umiejętności podczas skoków i salt na trampolinie. Absolwenci oraz uczniowie SP nr 5 od wielu lat zajmują wysokie miejsca w tej widowiskowej dziedzinie. Następnym punktem programu był przemarsz zaproszonych gości oraz  nauczycieli SP nr5 w asyście przebranych za bohaterów książek Janusza Korczaka uczniów do teatru, który mieści się na rynku w Jaworze. Tam miał miejsce  finał Konkursu Piosenki Obcojęzycznej poprzedzony przedstawieniem przygotowanym przez uczniów SP nr 5 p.t. ” O orle nielocie”. Uczennice naszej szkoły zaprezentowały 2 piosenki w kategorii solista ( Julia Toczko) i zespół ( Maria Radolińska i Nikola Twardzik). Jury wybrało 2 finalistów w 2 kategoriach, a były nimi uczennice SP nr 5 oraz SP nr 1 w Jaworze. Po rozdaniu nagród kolorowy i głośny orszak przemaszerował z powrotem do budynku SP nr 5 , gdzie utrudzeni goście i gospodarze zjedli smaczny obiad w szkolnej stołówce.

Przywitanie gości

Julia Skibska z wyróżnioną pracą