VIII Gminny Sejmik Ekologiczny

 

VIII Gminny Sejmik Ekologiczny pod hasłem „Energia zawsze i na zawsze”
 
 
20 listopada 2009r. w Zespole Szkolno – Przedszkolnym im. Janusza Korczaka w Sokołowsku odbył się VIII  Gminny Sejmik Ekologiczny pod hasłem „Energia zawsze i na zawsze”.
            Wzięli w nim udział uczniowie szkół podstawowych i przedszkolaki z Mieroszowa, Kowalowej i Sokołowska. Celem imprezy było podniesienie świadomości ekologicznej wśród dzieci. Sejmik by częścią realizowanego przez szkołę projektu, dotowanego przez Toyotę.  
Organizatorem imprezy byli Burmistrz Gminy Mieroszów i Zespół Szkolno – Przedszkolny im. Janusza Korczaka w Sokołowsku. Przygotowaniem i oprawą uroczystości zajęły się: pani dyrektor Teresa Leszko, pani Mariola Gimzicka, pani Wioletta Mielczarek oraz pani Katarzyna Ubik. Zaszczycili nas swoją obecnością: Burmistrz Gminy Mieroszów pan Andrzej Laszkiewicz, Radny Gminy Mieroszów pan Michał Sowa, Kierownik ZGKiM Mieroszów pan Andrzej Lipiński, dyrektorzy szkół i przedszkoli, Leśniczy pan Adam Kornalewicz.

Fot.1. Dzieci z Miejskiego Przedszkola w Mieroszowie
Coroczne wspólne spotkania to czas integracji przedszkolaków, uczniów i nauczycieli z gminy Mieroszów.
            Istotnym elementem uroczystości była inscenizacja „Brzydkiego kaczątka” w wykonaniu przedszkolaków z grupy „0” z Sokołowska. Dzieci zostały przygotowane pod kierunkiem pani Katarzyny Ubik. Zagrały pięknie i włożyły mnóstwo swojego zapału i pracy w jak najlepszy przekaz baśni, szczerze identyfikując się ze swoimi rolami.

Fot. 2. Prezentacja dzieci z Przedszkola Gminnego w Sokołowsku

 

 

Największych przeżyć i emocji dostarczyła uczniom i przedszkolakom prezentacja przez poszczególne placówki haseł, wierszy, piosenek oraz prac plastycznych, które zgodnie z regulaminem dzieci, pod opieką nauczycieli, przygotowały wcześniej w szkołach i przedszkolach. Nagrody ufundował Urząd Gminy Mieroszów , a także Energia Pro Koncern Energetyczny.
             Występy dzieci zostały udokumentowane filmem i zdjęciami. Zwycięskie prace plastyczne zostaną umieszczone w kalendarzu na nowy rok kalendarzowy 2010.
            Mamy nadzieję, że przeprowadzone w szkołach w placówkach zajęcia i konkursy zaowocują oszczędzaniem energii na co dzień.    

 

Fot.3. Wręczenie nagród przez Burmistrza Gminy Mieroszów p. A. Laszkiewicza i p. dyr. ZSzP
w Sokołowsku T. Leszko uczniom PSP w Kowalowej

Fot. 4. Wręczenie nagród przez Burmistrza Gminy Mieroszów p. A. Laszkiewicza i p. dyr. ZSzP
 w Sokołowsku T. Leszko , przedstawiciela RR p. Bandurską uczniom ZSzP w Sokołowsku

 

Mariola Gimzicka
Wioletta Mielczarek

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *