VIII Międzynarodowy Festiwal Piosenki Przedszkolnej

15 maja 2014r. w Kinie „Zdrowie” w Sokołowsku odbył się już VIII Międzynarodowy Festiwal Piosenki Przedszkolnej zorganizowany przez Zespół Szkolno-Przedszkolny im. J. Korczaka w Sokołowsku i Fundację In Situ. Patronem honorowym festiwalu został Burmistrz Gminy Mieroszów pan Andrzej Laszkiewicz, Starosta Mezimesti pani Eva Muckova, Rada Miejska Mieroszowa oraz przewodniczący Rady Powiatu pan Jarosław Janiszewski.

Fot. Anna Głowacka

W festiwalu wzięło udział 7 placówek przedszkolnych: Przedszkole Miejskie w Mieroszowie, Przedszkole w Sokołowsku, oddział przedszkolny z Publicznej Szkoły Podstawowej w Kowalowej, przedszkole „Słoneczko” z Unisławia Śląskiego, oddział przedszkolny z Publicznej Szkoły Podstawowej w Mieroszowie, Materska Skola Viżnov oraz przedszkolaki z Materskiej Skoly z Mezimestii.

Przedszkolaki zaprezentowały się w piosenkach o tematyce wiosennej, ekologicznej, nie zabrakło także piosenek o żabkach, misiach czy zabawach pod trzepakiem. Uroczystość poprowadził uczeń klasy V Michał Nowaczyk.

Po skończonych występach Dyrektor szkoły pani Grażyna Lektarska, pani Burmistrz Dorota Bekier, przewodniczący Rady Miejskiej pan Ryszard Gubernat oraz przewodnicząca Koła Emerytów i Rencistów w Sokołowsku pani Zofia Ciepielewska wręczyli przedstawicielom placówek dyplomy, upominki i słodycze.

Po występach wszyscy przybyli goście – przedszkolaki i dorośli – zaproszeni zostali na słodki poczęstunek, który został ufundowany przez Koło Emerytów i Rencistów z Sokołowska.

Fot. Anna Głowacka

VIII Międzynarodowy Festiwal odbył się dzięki pomocy Fundacji In Situ i Mieroszowskiego Centrum Kultury. Nagrody ufundowali: Rada Rodziców z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. J. Korczaka w Sokołowsku, Burmistrz Gminy Mieroszów pan Andrzej Laszkiewicz, Rada Miejska Mieroszowa, przewodniczący Rady Powiatu pan Jarosław Janiszewski oraz Koło Emerytów i Rencistów w Sokołowsku.

Fot. Anna Głowacka

Przygotowania do festiwalu oraz sam występ były dla przedszkolaków dobrą zabawą i przyniosły im dużo radości, a także pozwoliły zaprezentować szerszej publiczności swoje talenty. Mamy nadzieję, ze za rok spotkamy się znowu w tak miłym gronie na IX już Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Przedszkolnej  w Sokołowsku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *