Wernisaż prac projektu unijnego „Sztuka sposobem n nudę i szansą na rozwój najmłodszych mieszkńców..

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską
w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

 

Czas na wernisaż
Wystawa w MCK uwieńczy kolejny unijny projekt szkoły w Sokołowsku
 
Ta wystawa to cztery miesiące spotkań po lekcjach ujętych w antyramach, na sztalugach i w rzeźbach. Dwudziestu młodych artystów w atmosferze około świątecznej i noworocznej stworzyło dzieła w różnych technikach, głównie nawiązujących do zimy. Bożonarodzeniowe figurki, kartki świąteczne, witraże, obrazy. Podzielenie się swoją twórczością z bliskimi, z mieszkańcami, to bardzo ważny moment dla dzieci. Dlatego gorąco zapraszamy na wernisaż, który odbędzie się we wtorek, 3 lutego o godzinie 16.00 w Sali wystawowej Mieroszowskiego Centrum Kultury.
            Wystawa to kolejny efekt projektu Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Sokołowsku pod nazwą „Sztuka sposobem na nudę i szansą na rozwój najmłodszych mieszkańców gminy Mieroszów”. Dzięki unijnej dotacji z Europejskiego Funduszu Społecznego w grudniu uczestnicy projektu przygotowali bajkowe jasełka, wystawione na deskach MCK oraz w Sali do gier i zabaw w Sokołowsku. Spektakl był wynikiem pracy w grupie teatralnej, wystawa z kolei zakończy spotkania grupy plastycznej. Zajęcia pozalekcyjne odbywały się od października aż do rozpoczęcia ferii zimowych dwa razy w tygodniu, dodatkowym urozmaiceniem były cztery wyjazdy studyjne – w tym do wrocławskiego Teatru Muzycznego Capitol. Były także nieprzewidziane atrakcje: do Sokołowska specjalnie ze względu na realizowany przez szkołę projekt przyjechała Telewizja Wrocław, zatem uczestnicy zajęć dodatkowo wystąpili w charakterze bohaterów reportażu.
Przez zabawę dzieci z terenów wiejskich miały szansę na podniesienie poziomu wykształcenia i zapoznania się z prawdziwą Sztuką. Unijne pieniądze pozwoliły przeprowadzić zajęcia na wysokim poziomie, przy użyciu ciekawych materiałów dydaktycznych. Do spektaklu zakupione zostały piękne stroje, scenografia oraz sprzęt muzyczny. Na wernisażu uczestników projektu czeka dodatkowa niespodzianka! Zapraszamy.
 
 
Projekt: „Sztuka sposobem na nudę i szansą na rozwój najmłodszych mieszkańców gminy Mieroszów” realizowany jest przez Zespół Szkolno-Przedszkolny w Sokołowsku w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Działanie 9.5 „Oddolne inicjatywy edukacyjne na obszarach wiejskich”, Priorytet IX Rozwój kształcenia i kompetencji w regionach.
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *