Wolontariat w naszej szkole

W dniu 25 października 2017 roku w Zespole Szkolno – Przedszkolnym im. Janusza Korczaka odbyło się spotkanie informacyjne w sprawie powołania do życia Szkolnego Klubu Wolontariatu. Przyszli młodzi wolontariusze zostali zapoznani z regulaminem klubu, zatwierdzonym przez Radę Pedagogiczną.

Wolontariat to przede wszystkim powołanie, a nie praca za darmo. To jedna z możliwości angażowania się w sprawy społeczne. W ramach działalności klubu będą organizowane spotkania popularyzujące wiedzę o wolontariacie, służące organizacji wszelakich zbiórek i akcji charytatywnych. W miarę możliwości do szkoły będą zapraszane osoby, które aktywnie działają w środowisku lokalnym na rzecz wolontariatu.

Mamy nadzieję, że praca w wolontariacie stworzy każdemu młodemu człowiekowi szansę na rozwój własnej osobowości. Pozwoli na rozwijanie posiadanych umiejętności. Przyczyni się do odkrywania nowych talentów, nawiązania nowych znajomości i przyjaźni,  nauczy też pracy i współpracy, a przede wszystkim przyczyni się do ciekawego i twórczego spędzenia wolnego czasu przez młodych ludzi.

***

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *