Współpraca szkoły z Sanatoriami Dolnośląskimi

Dnia 18 listopada 2015r. w Dolnośląskim Ośrodku Opieki Międzypokoleniowej „Biały Orzeł” odbyło się spotkanie pensjonariuszy i uczniów Zespołu Szkolno – Przedszkolnego im. J. Korczaka w Sokołowsku. Jest to kolejne spotkanie w ramach współpracy szkoły z Sanatoriami Dolnośląskimi. Tym razem artyści przygotowali wiązankę pieśni patriotycznych, nawiązując występem do niedawno obchodzonego Święta Niepodległości. Grupę artystyczną do występu przygotowali wspólnie p. Iwona Przybysz – nauczyciel muzyki oraz p. Andrzej Hajduk – nauczyciel gry na akordeonie.

Uczniowie zaśpiewali pieśni patriotyczne, min: „Piechota”, „Pierwsza Brygada”, „Warszawskie dzieci”. Wystąpili także soliści, którzy zaprezentowali współczesne piosenki „Mury” Jana Kaczmarskiego, a także „Białą flagę”. Uczeń Mateusz Wtulich zagrał trzy utwory o tematyce patriotycznej na akordeonie.

Pensjonariusze ze wzruszeniem wysłuchali repertuaru. Niektórzy śpiewali wspólnie z uczniami. W podziękowaniu dzieci otrzymały od pana prezesa Radosława Zagrodnika kosz słodyczy.