Wycieczka do kopalni w Nowej Rudzie

09 października 2009r. uczniowie klasy II – III integrowali się milo spędzając czas na wycieczce w muzeum Górnictwa w Nowej Rudzie. Dzieci w niekonwencjonalny sposób zwiedzały Muzeum – mogły dotkać eksponatów, przymierzyć górnicze czako i obsługiwać dyspozytornię. Każdy uczestnik zabrał ze sobą górniczy hełm i lampę i z takim ekwipunkiem zwiedzał wraz z przewodnikiem podziemia. W kopalni uczniowie spotkali ciekawe postacie. Wśród nich Dobrego Duszka Skarbnika, który psocił wymyślał przeróżne zadania. Kończąc wizytę w podziemiach wszyscy zaproszeni zostali do przejazdu pierwsza w Polsce podziemna kolejką. Następnie dzieci zwiedziły wystawę minerałów oraz wystawę resoraków i komiksów z czasu PRL –u.
Warto wspomnieć, że Kopalnia WĘGLA” Nowa Ruda gościła takie osoby jak Krzysztof Zanussi, Katarzyna Figura, Leon Niemczyk, Joanna Czchowska, z W-11 oraz wiele innych osób, którym Muzeum bardzo się podobało.
Wycieczka do Muzeum to gwarancja wspaniałej zabawy połączonej z edukacyjnymi elementami nauki o ciężkiej pracy górników.