Wycieczka polsko – czeska do Jaworzyny Śląskiej

Dnia 07.10.2016r. odbyła się kolejna (już osiemnasta!!!) wycieczka z uczniami z zaprzyjaźnionej Zakladni Skola w Mezimesti oraz z uczniami naszej szkoły. Wycieczkę zorganizowano w ramach XXVII Polsko – Czeskich Dni Kultury Chrześcijańskiej. Patronat honorowy sprawował przewodniczący Komitetu PCzDKCh – pan Julina Golak, który sfinansował przejazd autokarem. Tym razem zaprosiliśmy Czechów do Muzeum Kolejnictwa i Techniki w Jaworzynie Śląskiej. Po obejrzeniu zabytkowych parowozów i lokomotyw odbyliśmy podróż starą lokomotywą spalinową po Trasie Parowozowej. Następnie pojechaliśmy na basen do Świebodzic. Humory i słoneczna pogoda jak zawsze dopisały, a my coraz lepiej dogadujemy się w obu językach.