Wywiad z Kamilą Żuk – Mistrzynią Świata Juniorek

W marcu 2018 roku cala Polska, w tym oczywiście Sokołowsko dopingowało Kamilę Żuk. Nasza mieszkanka i absolwentka Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Sokołowsku, zdobyła dwa złote i jeden srebrny medal na Mistrzostwach Świata Juniorek w Otepaa w Estonii. Reprezentowała również nasz kraj na Olimpiadzie Zimowej w Pjongczan.

Uczniowie klasy III, tak jak wszyscy żywo interesowali się sukcesami i trzymali kciuki za Kamilę. Nasza pani Iwona Przybysz zapytała Mistrzynię, czy znajdzie czas, aby opowiedzieć nam o swojej pracy i sukcesach sportowych. Kamila chętnie zgodziła się. Ułożyliśmy pytania do wywiadu, które zadała Kamili nasza koleżanka Ala Boczoń.

Ala – W jakim wieku zaczęła Pani trenować biathlon?

Kamila – Pierwszy trening z karabinkiem miałam w gimnazjum, a na poważnie zaczęłam trenować w liceum w Dusznikach – Zdroju.

Ala – Do jakiego szkolnego klubu należała Pani?

Kamila – Moim pierwszym klubem sportowym był UKS Sokołowsko. Na nartach biegowych zaczęłam biegać pod okiem pani Lidii Frąckowiak. Systematycznie uczęszczałam na treningi. Później chodziłam do Publicznego Gimnazjum w Mieroszowie i tam trenowałam w UKS Mieroszów.

Ala – Dlaczego wybrała Pani biathlon?

Kamila – Biathlon uwielbiam za adrenalinę, niepewność wyniku oraz ciekawe połączenie biegu i strzelania.

Ala – Czy lubiła Pani chodzić do naszej szkoły?

Kamila – Oczywiście, że tak. Mam mnóstwo wspaniałych wspomnień związanych z tą szkolą.

Ala – Jaki był ulubiony Pani przedmiot?

Kamila – Moim ulubionym przedmiotem był w-f.

Ala – Ile medali ma Pani w swoim dorobku?

Kamila – Na swoim koncie mam bardzo dużo medali z zawodów krajowych i zagranicznych, nie da się ich zliczyć. Tych najważniejszych mam cztery.

Ala – Ile razy była Pani na zawodach?

Kamila – Oj, nie policzę. Na zawody wyjeżdżam od początku swojej przygody ze sportem, już prawie 15 lat. Tak, że było ich naprawdę dużo.

Ala – Jak zachęciłaby Pani nas do uprawiania sportu?

Kamila – Sport kształtuje charakter, można poznać mnóstwo wspaniałych ludzi, zwiedzić mnóstwo pięknych miejsc. Jest to niesamowita przygoda. Dlatego wydaje mi się, że warto spróbować swoich sil nawet po to, żeby doświadczyć takich emocji, jakie ja teraz przeżywam.

Ala – W imieniu moich koleżanek i kolegów oraz naszej pani bardzo dziękuję za wywiad. Życzymy Pani dalszych sukcesów i wspaniałego odpoczynku.

Kamila – Bardzo dziękuję. Życzę Wam również wielu radosnych chwil w szkole. Realizujcie swoje marzenia, bo naprawdę warto!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *