XIII Gminny Sejmik Ekologiczny pod hasłem: „Chronimy nasze zwierzęta i rośliny”

20.05.2015r. w Miejskim Centrum Kultury w Mieroszowie odbył się XIII Gminny Sejmik Ekologiczny pod hasłem: „Chronimy nasze zwierzęta i rośliny”. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście, dyrektorzy placówek, nauczyciele – koordynatorzy oraz uczniowie – reprezentanci z poszczególnych szkół i przedszkoli. Celem Sejmiku Ekologicznego było poznanie walorów przyrody ożywionej i nieożywionej najbliższej okolicy, pogłębienie wiedzy, poznanie życia zwierząt, pomoc w przetrwaniu im zimy oraz propagowanie zdrowego stylu życia. Nasza placówka bardzo aktywnie włączyła się w przygotowania do Sejmiku organizując na terenie szkoły liczne konkursy.

Prezentację multimedialną pt. „Walory przyrodnicze Sokołowska i okolic” przedstawiły uczennice z klasy V i VI: Kaja Piasecka i Laura Skibska.

Klasy lub grupy szkolne wykonały antyramy tematyczne. Z naszej szkoły były to: „Dokarmianie ptaków w okresie zimowym”, „ZOO Farma w Łącznej” oraz „Storczyki”. Nagrody otrzymali: klasa I, klasa V i Michał Nowaczyk.

Uczniowie klas I – III wykonali prace plastyczne pod hasłem: „Chronimy nasze zwierzęta i rośliny”. Laureatami konkursu zostali: Eryk Małys, Nadia Polczyńska i Lena Baranowska.

Uczniowie klas IV – VI napisali test ekologiczny. Najlepiej test napisały: Barbara Dobosz, Wiktoria Woźna i Laura Skibska.

Oddziały przedszkolne przygotowały duży plakat pt. „Chronimy nasze zwierzęta i rośliny” oraz zaśpiewały piosenkę o tematyce ekologicznej. Przedszkolaki otrzymały gry i puzzle.

Każdy z przedszkolaków lub uczniów mógł wykonać „Herb młodego przyrodnika”. Laureatami zostali: Laura Skibska, Alicja Boczoń, Igor Jabłonowski i Joanna Oleszyk.

Wszyscy laureaci z wyżej wymienionych konkursów otrzymali nagrody.

Wszystkim serdecznie gratulujemy!

Laureaci szkolnych konkursów na Gminny Sejmik Ekologiczny.

Piosenka pt. „Ekologia” w wykonaniu uczniów z Mieroszowa.

Przedszkolaki z Sokołowska pięknie prezentowały się na scenie śpiewając piosenkę M. Jeżowskiej pt. „Moja planeta”.

Uczennice z klasy V i VI: Kaja Piasecka i Laura Skibska przedstawiły prezentację multimedialną pt. „Walory przyrodnicze Sokołowska i okolic”.