XIV Gminny Sejmik Ekologiczny

11 maja 2016 r. odbył  się w naszej szkole XIV Gminny Sejmik Ekologiczny pod hasłem „Zostań przyjacielem Ziemi – chroń przyrodę – oszczędzaj energię, papier i wodę”. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: Burmistrz Mieroszowa – p. Marcin Raczyński, przewodnicząca Rady Miejskiej – p. Maria Chmielnicka, dyrektorzy placówek oświatowych, koordynatorzy z poszczególnych szkół oraz uczniowie z Mieroszowa i Kowalowej. Głównym celem Sejmiku było przypomnienie społeczności zarówno uczniowskiej, jak i lokalnej, jak ważnym aspektem jest ochrona środowiska – ochrona naszej Matki Ziemi. Jako przyszli obywatele musimy mieć pełną świadomość, że mamy wpływ na jeden z najważniejszych problemów cywilizacyjnych współczesnego świata, czyli zmiany zachodzące w środowisku naturalnym. Dlatego chrońmy środowisko – działajmy energicznie, z zapałem w myśl zasady: „Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie”.

Szkoła w Mieroszowie przygotowała prezentację na temat ograniczenia zanieczyszczeń.

Szkoła w Kowalowej nagrała i zaprezentowała film pt. „Jak kupować mądrze?”

Nasza placówka przedstawiła prezentację pt. „Kilka mądrych rad na temat oszczędzania energii, papieru i wody”.

O oprawę artystyczną zadbali uczniowie z naszej szkoły. Jasmina Koziatek, uczennica klasy IV, opowiedziała o tym, co się stanie z nasza ukochaną Ziemią, gdy zapomnimy o jej potrzebach.

Uczniowie klasy II i III zaśpiewali piosenki: „Ekologiczny świat”, „Zostań przyjacielem Ziemi”, „Pstryk, pamiętaj” oraz „Dbajmy o lasy”.

Laureaci konkursu literackiego zaprezentowali swoją twórczość.

Laureaci konkursów szkolnych: plastycznego, wiedzy, konkursu na wiersz lub opowiadanie oraz uczniowie, którzy przygotowali prezentacje, otrzymali nagrody. Szkoły i oddziały przedszkolne również zostały nagrodzone.

W holu szkoły odbyła się wystawa prac laureatów.

Serdecznie dziękujemy wszystkim placówkom za ogromne zaangażowanie w szerzenie wiedzy i kultury ekologicznej oraz udział w tak ważnym wydarzeniu.