XVI Gminny Sejmik Ekologiczny

29 maja 2018 r. nasza szkoła już po raz XVI włączyła się aktywnie w działania związane z Sejmikiem Ekologicznym. W tym roku Sejmik przebiegał pod hasłem „SMOG to zły SMOK, czyli co zrobić, aby oddychać czystym powietrzem” i przebiegał pod patronatem Burmistrza Gminy Mieroszów, Pana Marcina Raczyńskiego. Miejscem spotkania była Łączna, Zoo. Po uroczystym otwarciu i powitaniu przybyłych gości, uczniów, dyrektorów szkół oraz nauczyciel, i zdobywcy I miejsc, przedstawili swoje prezentacje, a następnie wszyscy laureaci konkursów: plastycznego w klasach młodszych, na film lub prezentację oraz wiedzy w klasach starszych i dla wszystkich uczniów – na hasło, otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe. Następnie uczestnicy Sejmiku zwiedzili razem z przewodnikiem Zoo. Uroczystość uświetniła wystawa złożona z nagrodzonych prac plastycznych oraz na hasło z poszczególnych szkół. Każdy z uczestników mógł poczęstować się kiełbasą z grilla, zimnym lodem, napojami i owocami.

Pamiętajmy, że życie w zgodzie z naturą jest sposobem pomagania przyrodzie, a co za tym idzie, oddychania czystym powietrzem. Każdy z nas może podjąć wiele działań, czym przyczyni się do ochrony środowiska.