ZABAWA KARNAWAŁOWA W NASZEJ SZKOLE

W dniu 8 lutego 2018 roku o godz. 16.00 w naszej szkole odbyła się długo oczekiwana zabawa karnawałowa. Korytarz zamienił się w salę balową, zdobiło go mnóstwo balonów, serpentyn i kolorowych bibuł. Dzieci wystąpiły w ciekawych, kolorowych kostiumach. Byli przebrani za postaci z ulubionych bajek, nie brakowało księżniczek, spider – menów, a także postaci, wzbudzających strach, niektórzy byli nie do rozpoznania. Wszyscy uczniowie bawili się świetnie w rytmie różnorodnej muzyki prezentowanej przez DJ – ów – Darka i Adriana Parszuto. Pani Basia Matusiewicz odegrała rolę animatorki zabawy – przygotowała wiele konkursów z nagrodami. Jako że zabawa miała miejsce w Tłusty Czwartek, jeden z konkursów polegał na zjedzeniu pączka w najkrótszym czasie (wygrała Eliza Yurdum z klasy III), a w innym wzięli udział nauczyciele. Ich zadaniem było zjedzenie pączka bez oblizywania się. Ten konkurs odbył się przy ogromnym aplauzie i śmiechu widzów. Najwięcej emocji wzbudził konkurs, w którym wzięli udział również nauczyciele oraz jeden z rodziców, a polegał na przebraniu ich w różnorodne bibuły, kolorowe papiery oraz wstążki przez drużyny uczniów. Oczywiście, musiał odbyć się konkurs na najbardziej oryginalny strój karnawałowy. Pierwsze miejsce zdobyła Nadia Polczyńska z klasy V, drugie Julia Gałęzia z klasy V, a trzecie Iza Zielińska z klasy VII. Wszystkie te stroje nie były kupione w sklepie czy wypożyczone, ale wymyślone i wykonane przez samych zwycięzców z pomocą rodziców.  Poczęstunek został zorganizowany w poszczególnych klasach. Kiedy czas zabawy dobiegał końca dzieci z żalem opuszczały szkołę. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości i przebiegała w miłej atmosferze.