Zaproszenie na baśń muzyczną do Sokołowska

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską
w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

 

 

 

Był czas na naukę i zabawę podczas zajęć pozalekcyjnych. Był czas na poznawanie ciekawych miejsc i prawdziwej sztuki podczas wyjazdów studyjnych. Był czas na pracę podczas plenerów fotograficznych oraz czas wzmożonych prób do przedstawienia. A teraz młodzi aktorzy zaprezentują się na scenie w prawdziwych strojach z teatralnej garderoby.
 
TYTUŁ: Zakończenie z budującą puentą
PODTYTUŁ: Zapraszamy na baśń muzyczną do Sokołowska
 
Wraz ze zbliżającym się zakończeniem roku szkolnego do końca dobiega projekt unijny realizowany przez Zespół Szkolno-Przedszkolny w Sokołowsku. Efekty pracy dzieci biorących udział w zajęciach pozalekcyjnych poznamy już za kilka tygodni.
Dobro zwycięża
Tuż przed zakończeniem roku szkolnego, 17 czerwca o godzinie 16.00 w Sali do Gier i Zabaw w Sokołowsku rozbrzmiewać będzie muzyka – bowiem dzieci tym razem przedstawią baśń muzyczną "Kopciuszek", na podstawie baśni Peroultta. Będzie zatem nie tylko słowo i gra, ale też śpiew i taniec. Scenografia pozwoli wyobrazić sobie baśniowe wnętrza i styl dawnej epoki. – Inscenizacja baśni przeniesie małych aktorów i widzów w świat, gdzie dobro zawsze zwycięża nad złem – mówi Iwona Przybysz, jedna z nauczycielek prowadzących zajęcia pozalekcyjne organizowane od marca br. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym im. Janusza Korczaka w Sokołowsku. Ważną rolę w przedstawieniu zagra każdy uczeń z dwudziestoosobowej grupy uczestniczącej w projekcie. Jednak podczas zajęć dzieci przygotowywały nie tylko spektakl. Już od początku wakacji zapraszamy do Mieroszowskiego Centrum Kultury, gdzie zaprezentowane zostaną prace grupy plastyczno-graficznej.
 
 
Projekt: „Sztuka sposobem na nudę i szansą na rozwój najmłodszych mieszkańców gminy Mieroszów” realizowany jest przez Zespół Szkolno-Przedszkolny w Sokołowsku w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Działanie 9.5 „Oddolne inicjatywy edukacyjne na obszarach wiejskich”, Priorytet IX Rozwój kształcenia i kompetencji w regionach.
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *