|
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską |
|
Święta to czas szczęśliwy i magiczny. Na kilka dni świat zmienia się na lepsze. I takie też będzie tegoroczne przedstawienie jasełkowe przygotowane przez Zespół Szkolno-Przedszkolny w Sokołowsku: radosne, bajkowe, z mądrym przesłaniem. Na ten niecodzienny występ zapraszamy wszystkie dzieci i dorosłych do Mieroszowskiego Centrum Kultury w środę 17 grudnia o godzinie 16.00.
Zapraszamy na Bajkowe Jasełka!
Tegoroczne jasełka są inne niż zazwyczaj, ponieważ w większości na scenie występują najmłodsze dzieci z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Sokołowsku. Dlatego specjalnie z myślą o małych aktorach scenariusz jest wesoły, niestandardowy, pouczający. – Nazwaliśmy je Bajkowymi Jasełkami, ponieważ małego Jezuska odwiedzają w stajence postacie bajkowe: Jas i Małgosia, Pinokio, Czerwony Kapturek… – mówi Iwona Przybysz, która razem z Grażyną Lektarską pracują z dziećmi nad przedstawieniem. – Mimo, że są to osoby fikcyjne, to każda postać niesie ze sobą jakieś przesłanie i życiową mądrość. Pinokio przyrzeka, że już nie będzie kłamał, Czarownica nie będzie więcej straszyła dzieci, Czerwony Kapturek pamięta o chorych i samotnych – uchyla rąbka tajemnicy nauczycielka. Przedstawienie jest kolorowe, przeplatane kolędami i pastorałkami, granymi na "skoczną" nutę, (zespół Arka Noego), dzieci wygrywają akompaniament na instrumentach perkusyjnych, które podobnie jak stroje i scenografia zakupione są ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego: – Przygotowanie jasełek z takim rozmachem było możliwe tylko dzięki unijnej dotacji, którą pozyskała nasza szkoła – tłumaczy dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Sokołowsku, Teresa Leszko.

Silna grupa młodych aktorów na jednej z prób do przedstawienia. Z tyłu prowadzące zajęcia: Iwona Przybysz i Grażyna Lektarska
Projekt: „Sztuka sposobem na nudę i szansą na rozwój najmłodszych mieszkańców gminy Mieroszów” realizowany jest przez Zespół Szkolno-Przedszkolny w Sokołowsku w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Działanie 9.5 „Oddolne inicjatywy edukacyjne na obszarach wiejskich”, Priorytet IX Rozwój kształcenia i kompetencji w regionach.