Ziemia – nasza planeta

23.04.2018r. odbył się w naszej szkole apel z okazji Światowego Dnia Ziemi pod hasłem „Smog to nasz wróg – chcemy czystego powietrza”. Gościliśmy podleśniczego Sokołowska, który zabrał głos na temat konieczności dbania o przyrodę, która nas otacza oraz o wpływie zanieczyszczeń powietrza na lasy. Apel rozpoczęły przedszkolaki śpiewając piosenkę o potrzebie ochrony środowiska. Następnie uczniowie klasy I i II wystąpili w przedstawieniu pt. „Królewna Śmieszka i ekoludki”. Laureatka szkolnego konkursu na Sejmik Ekologiczny, uczennica klasy VI, Barbara Dobosz, przedstawiła prezentację na temat zanieczyszczeń powietrza. Nauczyciel przyrody, p. Mariola Gimzicka przedstawiła listę laureatów z czterech konkursów, które odbyły się w naszej szkole. Laureaci szkolnych konkursów będą reprezentować naszą szkołę na XIV Gminnym Sejmiku Ekologicznym, który w tym roku odbędzie się w Łącznej w ZOO Safari. Zdobywcy miejsc I – III otrzymali dyplomy oraz drobne nagrody rzeczowe. Zostały też wyróżnione inne prace, których autorzy również otrzymali nagrody rzeczowe.

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy!