Zlot Korczakowców

12-13 wrześnie uczennice klas V i VI wraz z opiekunem Samorządu Szkolnego, panią Martyną Hoppe wzięły udział w Zlocie Korczakowców. Podczas dwudniowej imprezy odbywającej się w Warszawie, spotkali się przedstawiciele placówek korczakowskich z całego kraju. Dzieci miały okazję wziąć udział w wielu ciekawych warsztatach prowadzonych przez harcerzy.

zlot korczakowski

Opiekunowie natomiast wzięli udział w seminarium na temat problemów dzieci w Polsce. Patronat nad zlotem objął Rzecznik Praw Dziecka Pan Marek Michalak, który również wziął udział w spotkaniu.

 

Wieczorem odbyło się ognisko w iście harcerskiej atmosferze, podczas którego Rzecznik Praw Dziecka zwrócił się również bezpośrednio do młodzieży. Podczas ogniska wręczono medale pamiątkowe z wizerunkiem Korczaka w podzięce za szerzenie idei korczakowskich. My również otrzymaliśmy tą piękną pamiątkę.
 
 
W sobotę wszyscy uczestnicy zlotu wzięli udział w grze terenowej „Śladami Janusza Korczaka po Warszawie”, która zakończyła się uroczystym apelem pod pomnikiem Starego Doktora przy Pałacu Kultury. Wszyscy uczestnicy gry otrzymali dyplomy za uczestnictwo. Chociaż pogoda nie dopisała, atmosfera była bardzo ciepła i przyjemna. I jak to pięknie powiedziała Pani prof. Jadwiga Bińczycka „Nasze uczestnictwo w Zlocie jest świadectwem, że jesteśmy po stronie Dobra, którego Korczak jest wyrazicielem.
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *