Złotówka do złotówki, do grosika grosz. Już wiedzą mądre główki, zbieraj w SKO!

Tak śpiewali uczniowie klasy III, którzy pod kierunkiem p. Marioli Gimzickiej przygotowali apel: „Październik miesiącem oszczędności”. Wiersze i rymowanki przypomniały o systematycznym oszczędzaniu oraz korzyściach płynących z tego oszczędzania. Uczniowie najsystematyczniej wpłacający otrzymali drobne upominki ufundowane przez Bank Polski PKO BP. W ramach działalności SKO w naszej szkole mamy w najbliższych planach wycieczkę do Banku.

Czasy, kiedy dzieci gromadziły oszczędności w świnkach skarbonkach, odchodzą w przeszłość. PKO Bank Polski jako prekursor tych zmian wprowadza najmłodszych w świat finansów, zapewniając im nowoczesną i bezpieczną edukację finansową. Teraz zarówno rodzice, jak i dzieci mogą skorzystać z nowatorskiego rozwiązania dla całej rodziny – oferty PKO Junior. PKO Junior to unikalne rozwiązanie umożliwiające nowoczesną edukację finansową dzięki specjalnemu serwisowi transakcyjnemu, z którego może korzystać nawet kilkuletnie dziecko. To jedyna w Polsce tego typu oferta dla dzieci poniżej 13 roku życia. Dziecko korzystające z oferty PKO Junior: w sposób bezpieczny, kontrolowany przez rodziców uczy się zarządzać swoimi finansami, a także wyrabia w sobie nawyk regularnego oszczędzania i zyskuje praktyczne umiejętności korzystania z konta bankowego.

Nasza szkoła jest laureatem ogólnopolskiej nagrody II stopnia za udział w konkursie „ Dziś oszczędzam w SKO, jutro w PKO”. Opiekun SKO otrzymał „Brązową Odznakę”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *