Światowy Dzień Walki z AIDS

Światowy Dzień Walki z AIDS

Dnia 30 listopada 2012r. członkowie SK PCK przygotowali apel z okazji Światowego Dnia Walki z AIDS. Już od 30 lat na całym świecie, w tym również w Polsce, obchodzone jest to święto. Na znak solidarności z chorymi chętni uczniowie przypięli sobie czerwone wstążeczki.

Członkowie PCK uświadomili wszystkim, czym jest HIV i AIDS i w jaki sposób można zarazić się tą straszną, niestety nieuleczalną chorobą. Uczniowie wskazali na sytuacje, w których jesteśmy całkowicie bezpieczni (oznaczone kolorem zielonym), sytuacje, w których jesteśmy zagrożeni, gdy nie przestrzegane są podstawowe zasady higieny (oznaczone kolorem żółtym), oraz sytuacje niebezpieczne, gdzie ryzyko zakażenia jest duże (oznaczone kolorem czerwonym).

Przeprowadzony apel poszerzył wiedzę uczniów o HIV i AIDS, uczulił na to jakich sytuacji unikać, by nie zarazić się tą chorobą, a także uzmysłowił wszystkim, że w zwykłym , codziennym kontakcie z chorymi jesteśmy bezpieczni.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *