Działalność PCK

DZIAŁALNOŚĆ PCK

W roku szkolnym 2011/2012 do SK PCK zapisało się 15 uczniów klas starszych ,w tym; 5 ucz. kl. IV, 6 ucz. kl. V i 4 ucz. kl. VI. Przewodniczącym koła została Kamila Sawicka, zastępcą Weronika Żywczak, skarbnikiem Maria Radolińska, a sekretarzem Aleksandra Mielczarek. W październiku nowi członkowie koła zostali zapoznani z celami i działalnością koła PCK.

Przez członków SK PCK zostały przygotowane w I semestrze, na korytarzu szkolnym, 2 gazetki nt.: „Szkodliwości palenia papierosów” oraz „Zdrowe odżywianie”.

W grudniu członkowie SK PCK włączyli się aktywnie do akcji charytatywnej „Szlachetna paczka”.

 

Od listopada prowadziliśmy akcję charytatywną na rzecz zwierząt ze schroniska w Wałbrzychu. Do akcji włączyło się 35 osób. Byli to uczniowie, przedszkolaki, jak i pracownicy naszej placówki. Zebraliśmy koce, kapy , karmę, zabawki i przybory potrzebne dla zwierząt. Wszystkie te rzeczy zostały przekazane w styczniu, w czasie ferii, do schroniska. Za zebraną kwotę 119 zł zakupiliśmy suchą karmę dla psów i kotów. Dary do schroniska zawiozła ze swoimi rodzicami Kamila Sawicka. Wszyscy dobroczyńcy zostali nagrodzeni figurkami piesków, zakładkami, oraz lizakami w kształcie serduszek na apelu. Otrzymaliśmy pisemne podziękowanie ze schroniska.

Opiekun SK PCK

Wioletta Mielczarek

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *